Prodej sazenic očkovaných lanýžem burgundským    (T.aestivum uncinatum) 

Od předních evropských dodavatelů pro Vás vybíráme nejkvalitnější sazenice stromků očkovaných lanýžem burgundským. Jedná se o jedno až dvouleté sazenice. Lanýž burgundský se v ČR přirozeně vyskytuje v přírodě a má velký potenciál pro úspěšné pěstování v našich podmínkách.

Naším světovým prvenstvím a zásadním zvýšením pravděpodobnosti, že se pěstování lanýžů bude dařit je, že 

každou sazenici podrobujeme genetickému testu

 který ověří, že je skutečně úspěšně naočkována lanýžem. Tento test jsme vyvinuli po zkušenosti, kdy jsme v minulosti dovezli od různých dodavatelů z celé Evropy údajně očkované sazenice lanýžem. Laboratorní testy ukázaly, že u značného množství sazenic se očkovaní nezdařilo a některé sazenice byly navíc kolonizovány pouze konkurenčními houbami. Po zasazení takto nekvalitní sazenice, by byla samozřejmě nulová šance na úspěch při pěstování a naopak by mohlo dojít k šíření konkurenčních hub v lanýžárně.

Obvyklý genetický test, který jsme k prvnímu testování použili je však velmi drahý a cena sazenice by tak vyšplhala do řádu několika tisíců korun. Z tohoto důvodu jsme  investovali hodně času i financí do vývoje genetického testu speciálně určeného pro testování lanýžových sazenic, který spolehlivě určí kvalitní sazenice a zároveň se udrží výborná cena sazenic.

Aktuálně k 20.10.2022

 
Vánoční akce

Máme od Vás fantastické ohlasy, že vánoční dárkový certifikát na geneticky testované lanýžové sazenice u Vašich blízkých i u Vašich obchodních partnerů sklidil loni velký úspěch. Jak jsme psali, pro udržení této oblíbené Vánoční akce, jsme pro Vás proto již na jaře rezervovali 500 kusů sazenic. Jak se ukázalo, bylo to prozíravé rozhodnutí, neboť jinak jsou všechny sazenice vyprodané.

Na Vaše četné žádosti zahajujeme prodej dárkových certifikátů již od 20.10.. Vzhledem k uvedenému malému množství sazenic se omlouváme za omezení, maximální počet na jednoho klienta je 15 sazenic.


Do objednávky prosím napište Vánoční akce a počet sazenic od jednotlivých druhů. Následně Vás budeme kontaktovat. Sazenice budou k vyzvednutí v ideálním čase na sázení - v dubnu.

Aktualizace k 9.11. - k dispozici jsou sazenice lísky obecné. Sazenice dubu a habru jsou vyprodány.Velkoobchodní objednávky sazenic

 K 10.10. jsou sazenice pro podzim 2022 i jaro 2023 vyprodány. 


Do 31.12.2022 přijímáme objednávky sazenic pro podzim 2023 ještě za velmi výhodné letošní ceny.


Do objednávky prosím uveďte poznámku podzim 23, následně od nás obdržíte zálohovou fakturu. Sazenice budou k vyzvednutí stejně jako letos, na přelomu října a listopadu.

 

 Od 1.1.2023 ani lanýžový sektor nemine zdražení. Předpokládáme, že to bude o cca 200Kč na sazenici.

 

 Všem našim klientům velmi děkujeme za podporu a fantastický rozběh lanýžárnictví v ČR. 
Váš tým Českého lanýže :-)

 

Objednávky sazenic níže:

Líska obecná naočkovaná lanýžem burgundským - T. aestivum uncinatum. Výhodou lísky obecné je, že má velkou vitalitu a je schopná odpustit některé pěstitelské chyby. Rovněž v případě, že byla poškozena například okusem zvěře, s vysokou pravděpodobností obroste. Udává se, že vzhledem k svému bujnému růstu začíná také nejdříve plodit lanýže. Některé zdroje dokonce uvádí, že je to již po pátém roce.

Habr obecný naočkovaný lanýžem burgundským - T. aestivum uncinatum. Habr se dle našich zkušeností velmi dobře dokáže vyrovnat se suchem. Na našich pokusných plochách je to přímo mistr v hospodaření s vodou. Další jeho výhodou je, že snáší silný řez. Testujeme i možnost pro malé pozemky, z habru vysadit živý plot plodící lanýže. Na habru se udává, že lanýž začíná plodit kolem osmého až desátého roku, proti lísce však plodí déle.

Dub naočkovaný lanýžem burgundským -   T. aestivum uncinatum. Dub zimní, nebo letní je v případě lanýžů synonymum pro kvalitu a dlouhodobost. Znalci tvrdí, že z dubu získává lanýž nejlepší aroma. Z uvedené trojce stromů  roste nejpomaleji. Nejčastěji se udává, že lanýž na dubu začíná plodit okolo desátého roku. Některé prameny uvádí jako extrém případy začátku produkce až patnáctým rokem. Dub však plodí nejdéle a to 30 - 35 let, dokonce v některých pramenech je udáváno i 50 let.  

CENÍK SAZENIC

                  platnost od 1.1.2022 

cena sazenic pro lísku obecnou, habr obecný i dub zimní i letní je stejná a liší se pouze celkovým množstvím objednaných sazenic. Cena je včetně genetického testu každé sazenice, který zaručuje, že prodávaná sazenice je skutečně úspěšně očkována lanýžem. Tento test, navíc v ceně sazenice, poskytujeme jako jediní v Evropě.


sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum

1 - 4 kusů sazenic


985 Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum

5 - 100 kusů Nejsme plátci DPH

940 Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum


101 - 500 kusů sazenic

895 Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum

 501 kusů sazenic  a více
Velkoobchodní prodej sazenic zajišťuje Český lanýž s.r.o., (plátce DPH). Pro velkoobchodní ceník nás prosím kontaktujte na lanyzarna@ceskylanyz.cz

na dotaz

ONLINE REZERVACE SAZENIC

DO POZNÁMKY PROSÍM UVEĎTE POČET SAZENIC JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ STROMŮ LÍSKY, HABRU A DUBU, KTERÉ CHCETE REZERVOVAT. NÁSLEDNĚ VÁS BUDEME KONTAKTOVAT S AKTUÁLNÍMI INFORMACEMI.

 Zpravidla jsou sazenice k odběru v dubnu a říjnu až listopadu. Rezervace sazenic je možná celoročně. Po vyčerpání naší kapacity na genetické testování sazenic pro daný rok, (testování je časově velmi náročné ), jsou zájemci v pořadí v jakém si rezervovali sazenice posunuti na další sezónu.


Maloobchodní prodej sazenic poskytuje Český lanýž servis s.r.o., IČO: 066 46 646,

Maloobchod - Všeobecné obchodní podmínky

Velkoobchodní prodej zajišťuje Český lanýž s.r.o. IČO: 065 75 889, DIČ: CZ065 75 889 

Velkoobchod - Všeobecné obchodní podmínky

UPOZORNĚNÍ : Je třeba mít stále na mysli, že všechna uvedená opatření a testy na těchto stránkách, slouží k snížení rizika a k zásadnímu zvýšení pravděpodobnosti úspěšného pěstování lanýžů. Růst lanýžů však ovlivňuje mnoho přírodních procesů. Proto je vždy nutné počítat i s možností, že k produkci lanýžů nemusí dojít.