Prodej sazenic očkovaných lanýžem burgundským    (T.aestivum uncinatum) 

Od předních evropských dodavatelů pro Vás vybíráme nejkvalitnější sazenice stromků očkovaných lanýžem burgundským. Jedná se o jedno až dvouleté sazenice. Lanýž burgundský se v ČR přirozeně vyskytuje v přírodě a má velký potenciál pro úspěšné pěstování v našich podmínkách.

Naším světovým prvenstvím a zásadním zvýšením pravděpodobnosti, že se pěstování lanýžů bude dařit je, že 

každou sazenici podrobujeme genetickému testu

 který ověří, že je skutečně úspěšně naočkována lanýžem. Tento test jsme vyvinuli po zkušenosti, kdy jsme v minulosti dovezli od různých dodavatelů z celé Evropy údajně očkované sazenice lanýžem. Laboratorní testy ukázaly, že u značného množství sazenic se očkovaní nezdařilo a některé sazenice byly navíc kolonizovány pouze konkurenčními houbami. Po zasazení takto nekvalitní sazenice, by byla samozřejmě nulová šance na úspěch při pěstování a naopak by mohlo dojít k šíření konkurenčních hub v lanýžárně.

Obvyklý genetický test, který jsme k prvnímu testování použili je však velmi drahý a cena sazenice by tak vyšplhala do řádu několika tisíců korun. Z tohoto důvodu jsme  investovali hodně času i financí do vývoje genetického testu speciálně určeného pro testování lanýžových sazenic, který spolehlivě určí kvalitní sazenice a zároveň se udrží výborná cena sazenic.

Aktuálně k  21. 12. 2023

Sazenice jsou již pro jaro 2024 VYPRODÁNY.

Přijímáme objednávky pro podzim 2024.

V případě, že plánujete na podzim 2024 výsadbu velké lanýžárny, je třeba učinit objednávku nejpozději do 15. 4. 2024. V případě objednávek, nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat níže uvedeným formulářem.


Krásné Vánoce a hodně lanýžových úspěchů v roce 2024 přeje


Tým Českého lanýže


 

Objednávky sazenic

Líska obecná naočkovaná lanýžem burgundským - T. aestivum uncinatum. Výhodou lísky obecné je, že má velkou vitalitu a je schopná odpustit některé pěstitelské chyby. Rovněž v případě, že byla poškozena například okusem zvěře, s vysokou pravděpodobností obroste. Udává se, že vzhledem k svému bujnému růstu začíná také nejdříve plodit lanýže. Některé zdroje dokonce uvádí, že je to již po pátém roce.

Habr obecný naočkovaný lanýžem burgundským - T. aestivum uncinatum. Habr se dle našich zkušeností velmi dobře dokáže vyrovnat se suchem. Na našich pokusných plochách je to přímo mistr v hospodaření s vodou. Další jeho výhodou je, že snáší silný řez. Testujeme i možnost pro malé pozemky, z habru vysadit živý plot plodící lanýže. Na habru se udává, že lanýž začíná plodit kolem osmého až desátého roku, proti lísce však plodí déle.

Dub naočkovaný lanýžem burgundským -   T. aestivum uncinatum. Dub letní i zimní je v případě lanýžů synonymum pro kvalitu a dlouhodobost. Znalci tvrdí, že z dubu získává lanýž nejlepší aroma. Z uvedené trojce stromů  roste nejpomaleji. Nejčastěji se udává, že lanýž na dubu začíná plodit okolo desátého roku. Některé prameny uvádí jako extrém případy začátku produkce až patnáctým rokem. Dub však plodí nejdéle a to 30 - 35 let, dokonce v některých pramenech je udáváno i 50 let.  

CENÍK SAZENIC

  platnost od 20.4.2023 

Cena sazenic pro lísku obecnou, habr obecný i dub zimní i letní je stejná a liší se pouze celkovým množstvím objednaných sazenic. Cena je včetně genetického testu každé sazenice, který zaručuje, že prodávaná sazenice je skutečně úspěšně očkována lanýžem. Tento test, navíc v ceně sazenice, poskytujeme jako jediní v Evropě.


sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum                uncinatum

1 - 4 kusů sazenic


1276Kč+ 15%DPH

1467,4Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum

5 - 100 kusů 

1082 Kč+ 15%DPH

1244,3Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum


101 - 500 kusů sazenic

984Kč+

15%DPH

1131,6Kč

sazenice naočkovaná lanýžem T. aestivum uncinatum

 501 kusů sazenic  a více
Prodej sazenic zajišťuje Český lanýž s.r.o., (plátce DPH). Pro velkoobchodní ceník nad 501 kusů nás prosím kontaktujte na lanyzarna@ceskylanyz.cz

na dotaz

ONLINE REZERVACE SAZENIC

DO POZNÁMKY PROSÍM UVEĎTE POČET SAZENIC JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ STROMŮ LÍSKY, HABRU A DUBU, KTERÉ CHCETE REZERVOVAT. NÁSLEDNĚ VÁS BUDEME KONTAKTOVAT S AKTUÁLNÍMI INFORMACEMI.

 Zpravidla jsou sazenice k odběru v dubnu a v říjnu až listopadu. Rezervace sazenic je možná celoročně. Po vyčerpání naší kapacity na genetické testování sazenic pro daný rok, (testování je časově velmi náročné ), nebo vyčerpání kapacity producenta sazenic, jsou zájemci v pořadí v jakém si rezervovali sazenice posunuti na další sezónu.Prodej zajišťuje Český lanýž s.r.o. IČO: 065 75 889, DIČ: CZ065 75 889 

Velkoobchod - Všeobecné obchodní podmínky

UPOZORNĚNÍ : Je třeba mít stále na mysli, že všechna uvedená opatření a testy na těchto stránkách, slouží k snížení rizika a k zásadnímu zvýšení pravděpodobnosti úspěšného pěstování lanýžů. Růst lanýžů však ovlivňuje mnoho přírodních procesů. Proto je vždy nutné počítat i s možností, že k produkci lanýžů nemusí dojít.