Pro podzim 2023 jste si již objednali 24 000 sazenic. 

01.10.2022
Největší líska na našich zkušebních plochách má po čtyřech letech již hodně přes dva metry a na kořenech.... genetikou prokázané lanýžové mycelium :-) !
Největší líska na našich zkušebních plochách má po čtyřech letech již hodně přes dva metry a na kořenech.... genetikou prokázané lanýžové mycelium :-) !

Skvělé je, že na tyto objednávky se  ještě vztahují letošní výborné ceny!   Že od roku 2023 přijde podstatné zdražení sazenic, je již jasné půl roku. Předpokládá se, že to bude okolo 200 Kč za sazenici, což může činit zdražení výsadby na jeden hektar o 200 000 Kč a to není rozhodně málo.

Jak jsme již psali, pro všechny, kteří chtějí příští rok založit lanýžárnu však existuje příležitost sázet i příští podzim ještě za letošní výborné ceny sazenic. 

Při uhrazení zálohy sazenic do 31. 12. 2022  se na objednávku stále vztahují ceny letošního roku. Do současného okamžiku toho využilo hned několik velkých klientů. Mezi nimi jsou již i zemědělská družstva. Celkově tak v tento okamžik evidujeme pro příští podzim zájem o více  než 24 000 kusů geneticky testovaných sazenic.

 Závaznou objednávku sazenic doporučujeme klientům učinit až podle výsledků půdního testu na případný obsah nežádoucích látek pro lanýže v jejich půdě.  Doposud okolo 25 % testů vyšlo jako nevyhovujících, kde jsme založení lanýžové kultury nedoporučili. Tento test je velmi časově náročný a nedá se žádným způsobem urychlit. Trvá 65 dní. To je přesně čas pro to, abychom v naší laboratoři stihli na dodaných půdních vzorcích rozpěstovat kulturu lanýže a zjistit její reakci na půdu.

Kdo nám tedy předá půdní vzorky do 14. 10., obdrží od nás pod stromeček, v týdnu před Štědrým dnem výsledky tohoto testu. Podle výsledků testu pak zbývá týden na případnou závaznou objednávku lanýžových sazenic.

Jaký je tedy harmonogram?

1/ Co nejdříve nás prosím kontaktujte s informací, kolik půdních vzorků budete chtít testovat. Obvykle doporučujeme čtyři vzorky na hektar. Více informací včetně ceníku zde: Půdní test při zakládání lanýžárny

2/ Nejpozději do 14. 10. 2022 nám prosím vzorky doručte. 

3/ V týdnu 19. - 23. 12. 2022 od nás obdržíte výsledky testu s fotodokumentací a naším doporučením.

4/ V případě, že test dopadne dobře, do 31. 12. 2022 je třeba objednat konkrétní počet geneticky testovaných lanýžových sazenic od každého druhu (tedy počet naočkovaných sazenic lísky, habru, dubu) a následně uhradit zálohu. Více informací zde: Prodej sazenic 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat zde: Kontakty