Poslední volné sazenice pro jaro ...................... Rekordních 20 000 sazenic jste si již rezervovali pro podzim 2022.

03.04.2022
"Lanýžová školka",  Francie
"Lanýžová školka", Francie

Ano je to skutečně tak, ačkoli naše laboratoř pro Vás proti podzimu znovu navýšila svou kapacitu pro genetické testování sazenic, naše možnosti jsou pro jaro 2022 již z 95% opět vyprodány.

V případě, že pro jaro 2022 máte v úmyslu pořídit si geneticky testované sazenice, očkované lanýžem burgundským, doporučujeme objednávku realizovat zde

Je pravděpodobné, že naše zbývající kapacita pro genetické testování bude vyprodána již během několika dnů.

Důvodem je, že se s velkým ohlasem setkala naše Vánoční akce a obrovský zájem o nákup sazenic trvá dál, pravděpodobně jako reakce na současné světové události. Zdá se, že investice do lanýžárny je jednou z velmi zajímavých možností, kam uložit část úspor a čelit tak současné hyperinflační době.

V tento okamžik tak již od Vás máme pro podzim 2022 rezervaci na rekordních více než 20 000 kusů sazenic.

Že je správný čas na investici do lanýžárny svědčí i to, že na ceny sazenic roku 2022 budeme pravděpodobně již v roce 2023 s nostalgií vzpomínat, jako na super-levné. Je víceméně jasné, že skokové zdražování se nejpozději do roku 2023 nevyhne ani evropskému lanýžárenství, ani surovinám a technologiím používaných naší laboratoří.

Bohužel je však možné, že toto zdražení přijde již na podzim. To, že v roce 2023 s vysokou pravděpodobností dojde k velkému nárůstu cen sazenic i to, že investice do lanýžárny, v této době hyperinflace, dává větší smysl než kdy jindy, si dokáže spočítat každý. Na základě četných dotazů našich klientů v těchto dnech, připravujeme na toto téma i samostatný článek na náš blog a o aktuálnosti tématu svědčí rovněž to, že jsme obdrželi žádost o rozhovor na toto téma pro tisk.

Je tak velmi pravděpodobné, že zvýšený zájem o lanýžové sazenice je nejen v ČR, ale i v ostatních evropských zemích. Pro představu, jeden z našich dodavatelů sazenic nám oznámil, že nemůže uspokojit naší  poptávku pro podzim 2022 a doporučuje nám rezervaci sazenic pro podzim 2023. V případě, že se uvedené trendy naplní, je skutečně možné, že už tento podzim bude problém sehnat větší množství sazenic. A jak to funguje v každém obchodu, kde je převis poptávky, roste cena... Je tak prozíravé počítat s tím, že při velké poptávce po sazenicích zdražení přijde již na podzim.

V případě, že i vy máte v úmyslu založit, nebo dosázet svojí lanýžárnu na podzim 2022 a navíc za zatím garantované ceny, radíme tedy rovněž s objednávkou sazenic neváhat. Je nutné si sazenice rezervovat do 15.4., objednávkou zde a následně uhradit zálohovou fakturu.

16.4. budeme posílat na producenty souhrnnou objednávku pro podzim.

Zaplacením zálohy jsou ceny i množství sazenic u producenta fixovány. Rovněž tak máte rezervovánu i kapacitu naší laboratoře pro genetické testování.

V případě potřeby dalších informací nás prosím neváhejte kontaktovat emailem, nebo telefonicky zde.

Váš tým ČLS