Poslední možnost objednání GT sazenic pro podzim

19.09.2021
Lanýžová sazenice, líska obecná očkovaná lanýžem burgundským
Lanýžová sazenice, líska obecná očkovaná lanýžem burgundským

K 19.9. je již rezervováno 95 % geneticky testovaných (GT) lanýžových sazenic pro podzim 2021. Po zkušenostech z jara tohoto roku, kdy byly sazenice rovněž vyprodány ještě před začátkem sezóny, doporučujeme s objednávkou neváhat.

Jak jsme již popisovali, genetické testovaní sazenic je nejpřesnější metodou, jak zjistit, že se očkování sazenic lanýžem podařilo a sazenice tak má skutečně šanci plodit lanýže. 

Touto metodou, jako jediná v Evropě, testuje naše laboratoř každou jednotlivou sazenici. Pouze ty, které testem projdou, získávají své rodné číslo a certifikát. Tato metoda je však velmi časově náročná. Pro podzim tak již zbývá pouze 5% kapacity naší laboratoře. V případě, že o sazenicích pro tento podzim uvažujete, doporučujeme je zde objednat.

I v případě, že uvažujete o větším množství sazenic pro jaro 2022, je nyní na objednávku pravý čas. Naprostá většina producentů na jaře sazenice naočkuje a na podzim se prodávají. Na jaře se proto většinou prodávají již pouze zbytky neprodaných sazenic z podzimu. V případě, že chcete mít jistotu, že na jaře budete sázet, rezervujte si sazenice již nyní zde a do objednávky prosím připište JARO 22.