Jmenování profesora Milana Gryndlera prezidentem republiky

14.12.2023
Zdroj: MŠMT,  prof. RNDr. Milan Gryndler CSc , uprostřed
Zdroj: MŠMT, prof. RNDr. Milan Gryndler CSc , uprostřed

Pro všechny příznivce výzkumu naší laboratoře, máme krásnou novinku. Prezident republiky Petr Pavel v úterý 12. prosince 2023 v Karolinu, jmenoval našeho kolegu Milana Gryndlera profesorem.

Dovolíme si citovat dvě myšlenky z projevu pana prezidenta:

"Profesorský titul, který dnes přebíráte, je výsledkem vaší práce i úsilí, které jste během své akademické cesty vykonali".

"Nezapomínejte vaše vědění sdílet s širokou veřejností. Čím blíže se výsledky excelentní vědy dostanou k lidem, tím více si budou uvědomovat její důležitost a společenský přínos".

Zdá se, že jsou to slova přímo o našem kolegovi. Od roku 2016 máme tu čest s Milanem úzce spolupracovat. Proto si dovolíme na myšlenky pana prezidenta navázat.

Dosažením profesorského titulu je dosaženo i naprostého vrcholu akademické kariéry vědce.

Ve vědecké i lidské rovině je to naprosto fascinující okamžik. Je to akademický vrchol, nic výše již není……

Pro někoho je to důvodem zpomalit a věnovat se již pouze předávání svých zkušeností. Snad proto se některým z nás při vyslovení titulu " profesor " vybaví starší, unavený vědec v papučích z prvorepublikových filmů.

Milan je toho pravý opak. Kolegu žene vášeň pro vědecké poznání. Jeho vědecké znalosti a schopnosti díky nimž dosáhl i titulu profesora, jsou obrovské. Navíc zaobírají hned několik výsečí nejmodernější vědy.

České lanýžárenství má obrovské štěstí. Výzkum lanýžů vedený naší laboratoří jede na plné obrátky. Jsme v ní totiž všichni velmi zvědaví a toužíme po vědou zprostředkovaných odpovědích. Milan, který se s vědou přátelí celý svůj život dokázal, že nám věda skutečně odpovídá na naše lanýžové otázky a to nejen nám, ale i Vám, všem obdivovatelům lanýžů.

Milan však nezapomíná ani na panem prezidentem zmiňované předávání zkušeností. K aktivní vědě se tak kolega stále věnuje i nastupující generaci vědců a to hned na několika univerzitách.

MILANE,  GRATULUJEME 

a přejeme mnoho dalších úspěchů

Tým Českého lanýže 😊