"Vytvořte si půdu pro pěstování lanýžů" - Nové testy od laboratoře Českého Lanýže"

06.06.2024
Laboratoř  Český lanýž servis při analýze vzorků z výzkumu.
Laboratoř Český lanýž servis při analýze vzorků z výzkumu.

Na základě našeho výzkumu burgundského lanýže v České republice jsme upravili obecná evropská doporučení o nastavení půdy pro lanýže tak, aby lépe odpovídala místním podmínkám. Díky našim novým testům mohou klienti snadno optimalizovat půdu svých lanýžáren podle nejúspěšnějších míst výskytu lanýže burgundského v ČR. Klíčové faktory jako pH, obsah volného vápníku a organiky lze snadno přizpůsobit, což může výrazně zlepšit podmínky pro růst lanýžů.

Unikátnost našich nových testů spočívá v "kalibraci" přístrojů a měřících metod podle nejlepších lanýžových lokalit v tuzemsku.

 V pedologických laboratořích, kam jsme dosud klienty odkazovali na základní testy, se hodnoty měří několika různými metodami, což může vést k rozdílným výsledkům a jejich obtížné interpretaci pro praktickou úpravu půdy. 

Novými službami chceme eliminovat tyto nesrovnalosti, zvýšit pohodlí našich klientů a zvýšit pravděpodobnost úspěchu při pěstování lanýžů i v oblasti základní přípravy půdy.

Klientům poskytujeme nejen konkrétní naměřené hodnoty, ale i komplexní doporučení, jak s půdou pracovat. Snažili jsme se také, aby testy byly cenově dostupné i pro malé pěstitele. Optimalizace půdy je základním krokem k úspěšnému pěstování lanýžů, a my jsme zde, abychom vám v s tím pomohli.

Nové testy za AKČNÍ CENY:

1/ Test půdy "pH + obsah volného vápníku" - cena 460 Kč,- základní test pro optimální naladění naprosto zásadních hodnot, které lanýžové mycelium potřebuje pro možnost svého růstu.

2/ Test půdy na "organiku" - cena 490Kč. Organiku lanýž miluje a potřebuje. Obecně řečeno je jí v zemědělské půdě, v naší republice, velmi málo. Pro malopěstitele v řádu jedné, nebo několika sazenic je alternativou k testu soustavné opatrné doplňování organiky například formou mulče. Pro větší projekty je tento test již naprostou nezbytností. Na základě tohoto testu budete vědět, jak na tom vaše půda s organikou je a kolik jí bude třeba doplnit k dosažení optimálních hodnot.

Na tyto základní testy pak navazuje náš Test pro profesionální lanýžárny.

Je to unikátní test, kde půdu budoucí lanýžárny testuje sám lanýž. Tento test dle dostupných informací, umí naše laboratoř stále jako jediná na světě. Test je u našich profesionálních klientů velmi oblíbený. Jen za tento rok jim už ušetřil investice v řádu milionů korun, když odhalil ještě před výsadbou sazenic nevhodné půdy s obsahem pro lanýže nepříznivých látek.

Test pro profesionální lanýžárny - test před založením lanýžárny zjistí všechny případné škodliviny pro lanýže v půdě

první vzorek …………….cena 9500Kč

každý další vzorek …………….cena 2800Kč

Postup odběru vzorku,je pro všechny typy testů stejný a je velmi jednoduchý. 

Vyhloubíme díru cca 30 cm hlubokou. Následně srýpneme od shora dolů vzorek půdy o celkovém obsahu cca 0,3L. Ten zabalíme do nového svačinového sáčku a zavážeme. 

Vše vložíme ještě do dalšího sáčku a vložíme kartičku s vaším jménem a číslem vzorku v případě, že budete objednávat více vzorků. Sáček opět zavážeme

Objednání testu:

Pro objednání testu nás kontaktujte prosím přes formulář uvedený v záložce prodej sazenic  zde. Následně Vás budeme kontaktovat s aktuálními podrobnostmi pro zaslání vzorku půdy.

Testy provádí laboratoř Český lanýž servis s.r.o., IČO: 066 46 646, uvedené ceny jsou konečné – nejsme plátci DPH.