Časopis EKONOM: Lanýže v Čechách čeká lukrativní budoucnost

05.03.2022
Časopis Ekonom: Zakladatel společnosti Český lanýž Richard Beneš na zkušební ploše lanýžárny poblíž Prahy, autor: Honza Mudra
Časopis Ekonom: Zakladatel společnosti Český lanýž Richard Beneš na zkušební ploše lanýžárny poblíž Prahy, autor: Honza Mudra

24. 2. 2022 vyšel v časopise Ekonom článek redaktorky Moniky Ginterové o Českém lanýži  pod názvem "Dražší než zlato. Lanýže v Česku čeká lukrativní budoucnost, zatím si hoví pod zemí".

 Musíme ocenit nasazení paní redaktorky i pana fotografa, kteří k nám na výzkumné plochy dorazili snad za té největší vichřice, co v únoru byla. Příroda k nám však byla milá a dala nám hodinu, po kterou téměř přestalo pršet. V současné době v půdě máme vysázeno několik set sazenic, takže ta hodina na prohlídku vyšla akorát. Dalších několik hodin rozhovoru ( paní redaktorku téma lanýžů velmi zaujalo ),  jsme již absolvovali v teple kavárny. S laskavým svolením paní redaktorky přinášíme pro naše čtenáře odkaz na tento "větrný článek".

  V plném  znění a bezplatně článek najdete kliknutím na: 

Ačkoli časopis poskytl lanýžům mimořádný prostor, některá témata musel z pochopitelných důvodů značně zkrátit a nejsou tak v článku zcela přesná. Budeme se jim věnovat v některém z našich dalších článků na blogu, případně na připravovaném semináři o pěstování lanýžů v ČR, kde se s některými z Vás 22.3. těšíme na shledanou :-).