Sazenice očkované lanýžem burgundským 

(T.aestivum uncinatum) 

Od předních evropských dodavatelů pro Vás vybíráme nejkvalitnější sazenice stromků očkovaných lanýžem burgundským. Jedná se o jedno až dvouleté sazenice. Lanýž burgundský se v ČR přirozeně vyskytuje v přírodě a má velký potenciál pro úspěšné pěstování v našich podmínkách. Sazenice v naší nabídce se liší tím, zda jsou testované na kvalitu očkování "Genetickou metodou", nebo  méně přesnou "Mikroskopickou metodou".

Více o vlastnostech těchto metod a jejich porovnání najdete v odkazu:

Geneticky testované sazenice

Naším světovým prvenstvím a zásadním zvýšením pravděpodobnosti, že se pěstování lanýžů bude dařit je, že v třídě Geneticky testovaných sazenicích,  je K A Ž D Á sazenice podrobena genetickému testu, který ověří, že je skutečně úspěšně naočkována lanýžem. Tento test jsme vyvinuli po zkušenosti, kdy jsme dovezli od různých dodavatelů údajně očkované sazenice lanýžem. Laboratorní testy ukázaly, že u značného množství sazenic se očkovaní nezdařilo a některé sazenice byly navíc kolonizovány pouze konkurenčními houbami. Po zasazení takto nekvalitní sazenice, by byla samozřejmě nulová šance na úspěch při pěstování a naopak by mohlo dojít k šíření konkurenčních hub v lanýžárně.

Obvyklý genetický test, který jsme k prvnímu testování použili je však velmi drahý a cena sazenice by tak vyšplhala do řádu tisíců korun. Z tohoto důvodu naše laboratoř několik let investovala do vývoje genetického testu speciálně určeného pro testování lanýžových sazenic, který spolehlivě určí kvalitní sazenice a zároveň se udrží výborná cena sazenic.

To se podařilo a od roku 2020 naše laboratoř pro Vás touto metodou vybírá sazenice pouze nejvyšší kvality. 


Geneticky testované sazenice - celkový počet objednaných sazenic 1 - 100 kusů

Kategorie

Geneticky testované sazenice - celkový počet objednaných sazenic 100 - 500 kusů

Geneticky testované sazenice - celkový počet objednaných sazenic 500 - 1000 kusů